Covid garaiko lehen kultur eskaintza
BINKE / 2020ko iraila

Abendura bitarte 53 ikuskizun antolatu ditu Galdakaoko Udalak

Hauxe da Galdakaoko Udalak 2020ko irailetik abendura bitarte antolatu dituen 53 ikuskizunak. Horietariko 36 irailean izango dira, bertan behera geratu behar izan diren Santakurtzen ordezko.

Egutegi honi hainbat elkartek antolatuko dituzten jaialdi eta ekitaldi gehiago gehitu beharko zaizkio, baina gaur gaurkoz hauxe da Udalak konfirmatu dituenak:

Egutegia

  • Irailak 5-6 — Torrezabal Kultur Etxea — 16:00/18:30 — Antzezalana: Pirritx, Porrotx eta Marimotots, Bizi dantza
  • Irailak 8 — Kurtzea frontoia — 19:00-21:00 — Afizionatuen esku pilota partidak
  • Irailak 8 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 -— Hitzaldia: Los mikroorganismos, ¿nuestros amigos?, Inás Arana doktorea
  • Irailak 9 — Iturrondo plaza — 20:00 — Kontzertuak: Maider Legarreta, Bohemian soul
  • Irailak 9 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertuak: Jona Exposito, Koiu
  • Irailak 10 — Iturrondo plaza — 18:30 — Kontzertua: Boleroak
  • Irailak 10 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Antzezlana: Turistreando
  • Irailak 11 — Iturrondo plaza — 18:30 — Antzezlana: Rojo
  • Irailak 11 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertua: Zuriñe eta Fran (Hesian)
  • Irailak 12 — Kurtzeko plaza — 17:00 eta 19:00 — Zirkua: Bye bye confetti
  • Irailak 12 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertua: Harria
  • Irailak 13 — Iturrondo plaza — 18:30 — Pailazoak: Ingurumena, Patxin eta Potxin
  • Irailak 13 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Antzezlana: Psike
  • Irailak 15 — Kurtzea frontoia — 19:00-21:00 — Afizionatuen esku pilota partidak
  • Irailak 15 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Masterclass: Producción de música electrónica
  • Irailak 16 — Iturrondo plaza — 20:00 — Kontzertuak: Now Ninah, Eneko
  • Irailak 16 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertuak: Marmara Jazz, Mr Pongo Band, Ero
  • Irailak 17 — Iturrondo plaza — 18:30 — Kontzertua: Mariatxiak
  • Irailak 17 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Bertsolariak: Maialen Lujanbio, Julio Soto, Aitor Mendiluze eta Jone Uria.
  • Irailak 18 — Iturrondo plaza — 18:30 — Pailazoak: Hor konpon
  • Irailak 18 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Antzezlana: BocaBeats
  • Irailak 19 — Kurtzea frontoia — 11:00-14:00 — Afizionatuen esku pilota partidak
  • Irailak 19 — Iturrondo plaza — 18:30 — Antzezlana: Ondorengoak
  • Irailak 19 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Bertsolariak: Andoni Egaña, Nerea Ibarzabal, Amets Arzallus eta Oihana Bartra.
  • Irailak 20 — Iturrondo plaza — 18:30 — Zirkua: Esencial
  • Irailak 20 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Antzezlana: The full house
  • Irailak 22 — Kurtzea frontoia — 19:00-21:00 — Afizionatuen esku pilota partidak
  • Irailak 22 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Hitzaldia: Mikroorganismoak, gure lagunak?, Maite Orruño doktorea
  • Irailak 23 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Sormena: Balkoien plaza
  • Irailak 24 — Iturrondo plaza — 18:30 — Bakarrizketa: Euskañolitis, Oihan Vega
  • Irailak 24 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertua: De vacas
  • Irailak 25 — Iturrondo plaza — 18:30 — Magia: Eleder Magoa
  • Irailak 25 — Ardanza Lehendakariaren parkea — 20:00 — Kontzertua: Olatz Salvador
  • Irailak 26 — Kurtzeko plaza — 10:00-16:00 — Kotxe klasikoen erakusketa
  • Irailak 26-27 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Antzezlana: Cinco horas con Mario
  • Irailak 29 eta 30 — Ibilbide historikoa — 18:30 — Tximelarre, kategoria duen auzo bat
  • Irailak 29 eta 30 — Ibilbide historikoa — 20:00 — Elexaldeko Andra Mari, Erdi Aroko artearen harribitxia
  • Urriak 2 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Antzezlana: Vida
  • Urriak 3 — Torrezabal Kultur Etxea — 18:00 — Antzezlana: Ikimilikiliklik
  • Urriak 16 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Antzezlana: El patio de mi casa
  • Urriak 24 — Torrezabal Kultur Etxea — 18:00 — Antzezlana: Cottondarrak
  • Urriak 25 — Torrezabal Kultur Etxea — 19:00 — Antzezlana: The ópera locos
  • Urriak 30 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Kontzertua: Gorria
  • Azaroak 6 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Antzezlana: Fadoak entzuten zituen gizona
  • Azaroak 7 — Torrezabal Kultur Etxea — 18:00 — Kontzertua: Kantu Kolore, Ametsen urtebetetzea
  • Azaroak 14 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Kontzertuak: Kaiola festibala
  • Azaroak 22 — Torrezabal Kultur Etxea — 19:00 — Antzezlana: Maniobra Heimlich
  • Azaroak 27 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Antzezlana: Mi último baile
  • Azaroak 29 — Torrezabal Kultur Etxea — 18:00 — Antzezlana: Safari
  • Abenduak 10 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Antzezlana: Simplicissimus
  • Abenduak 18 — Torrezabal Kultur Etxea — 21:00 — Antzezlana: Alas rotas
  • Abenduak 27 — Torrezabal Kultur Etxea — 18:00 — Antzezlana: El maravilloso mago de Oz
  • Abenduak 30 — Torrezabal Kultur Etxea — 20:00 — Antzezlana: Marabunta